2017 Conference Delegates

2018 delegates to be announced soon... 

  Aaron Miller - Field Trip

Aaron Miller - Field Trip

  Achal Dhillon - Killing Moon

Achal Dhillon - Killing Moon

  Alexandre Bonenfant - Sleepless Records

Alexandre Bonenfant - Sleepless Records

  Allen Richardson - Popsockets

Allen Richardson - Popsockets

  Amanda Gupta - CoveyLaw

Amanda Gupta - CoveyLaw

  Amber Carew - Saddle Creek

Amber Carew - Saddle Creek

  Andrew King - Canadian Musician

Andrew King - Canadian Musician

  Bled Celhyka - Arts and Crafts

Bled Celhyka - Arts and Crafts

  Brooke Morgan - Paper Bag Records

Brooke Morgan - Paper Bag Records

  Catonia Whalen - The Orchard

Catonia Whalen - The Orchard

  Charlotte Bergeron - Costume Records

Charlotte Bergeron - Costume Records

  Dan Hawie - Last Gang Records

Dan Hawie - Last Gang Records

  Dan Koplowitz - Friendly Fire Licensing

Dan Koplowitz - Friendly Fire Licensing

  Daniel Andrew - ReverbNation UK

Daniel Andrew - ReverbNation UK

  Darryl Rodway - URBNET

Darryl Rodway - URBNET

  David Fish - Metropolis Creative

David Fish - Metropolis Creative

  Denholm Whale - Buzz Records

Denholm Whale - Buzz Records

  Dondrea Erauw - instinct entertainment

Dondrea Erauw - instinct entertainment

  Drew Lorona - Treefort

Drew Lorona - Treefort

  Eric Gilbert - Treefort

Eric Gilbert - Treefort

  Erin MacDonald - Forward Music Group

Erin MacDonald - Forward Music Group

  Esra Firatli - Sleepless Records / The Hand

Esra Firatli - Sleepless Records / The Hand

  Fiona Bloom - The Bloom Effect

Fiona Bloom - The Bloom Effect

  Gabrielle Cote-Aubin - Dare To Care Records

Gabrielle Cote-Aubin - Dare To Care Records

  Glenda Tulk - Music NL

Glenda Tulk - Music NL

  Ian Chai - Buzz Records

Ian Chai - Buzz Records

  Jake Simon - Universal Music

Jake Simon - Universal Music

  Jared Leon - Entertainment Lawyer

Jared Leon - Entertainment Lawyer

  Jason Bissessar - Bonsound

Jason Bissessar - Bonsound

  Jenia Schukov - CIMA

Jenia Schukov - CIMA

  Jennifer Sullivan - memBrain

Jennifer Sullivan - memBrain

  Jeremy Howell - Independent Artist

Jeremy Howell - Independent Artist

  Jess Caragliano - Terrorbird

Jess Caragliano - Terrorbird

  Jillian Keen - McInnes Cooper

Jillian Keen - McInnes Cooper

  Jon Bartlett - Kelp Management / MEGAPHONO

Jon Bartlett - Kelp Management / MEGAPHONO

  Josh Gass - Launchpad

Josh Gass - Launchpad

  Kaelen Klypak - SASKMUSIC

Kaelen Klypak - SASKMUSIC

  Katie Paterno - McInnes Cooper

Katie Paterno - McInnes Cooper

  Katie Thornton - Universal Music Canada

Katie Thornton - Universal Music Canada

  Kevin Hopper - The Orchard

Kevin Hopper - The Orchard

  Laina Dawes

Laina Dawes

  Lido Pimienta

Lido Pimienta

  Lilah Wilson - Disco Cha Cha

Lilah Wilson - Disco Cha Cha

  Lio Kanine - Kanine Records

Lio Kanine - Kanine Records

  Louis-Pierre Bourret-Parenteau

Louis-Pierre Bourret-Parenteau

  Lukas Lennon - Lukas Lennon Management

Lukas Lennon - Lukas Lennon Management

  Malcolm London

Malcolm London

  Margaret Nishimura - Outside Music

Margaret Nishimura - Outside Music

  Marni Wandner - Sneak Attack

Marni Wandner - Sneak Attack

  Mathieu Rousseau - Bonsound

Mathieu Rousseau - Bonsound

  Matthew Gorman - Halifax Lawyer

Matthew Gorman - Halifax Lawyer

  Max Rollinger - XLIVE / Hub Week

Max Rollinger - XLIVE / Hub Week

  Meg Shorette - Launchpad

Meg Shorette - Launchpad

  Megan Stoll- Treefort

Megan Stoll- Treefort

  Melissa MacMaster - 902HipHop

Melissa MacMaster - 902HipHop

  Meredith O'Leary - Big Sync

Meredith O'Leary - Big Sync

  Molly Neuman - Kickstarter

Molly Neuman - Kickstarter

  Noah Fralick - Paper Bag Records

Noah Fralick - Paper Bag Records

  Pamela Garavano - Captured Tracks

Pamela Garavano - Captured Tracks

  Rachel Weldon - Kelp / MEGAPHONO

Rachel Weldon - Kelp / MEGAPHONO

   Rich Guy - Tin Angel

Rich Guy - Tin Angel

  Rob Lanni - Coalition Music

Rob Lanni - Coalition Music

  Ryan Spalding - Dine Alone Records

Ryan Spalding - Dine Alone Records

  Sam Rayner - CIMA

Sam Rayner - CIMA

  Sara Peyton - Treefort

Sara Peyton - Treefort

  Shawn Bowring - The Garrison

Shawn Bowring - The Garrison

  Spencer Shewen - Riverfest Elora

Spencer Shewen - Riverfest Elora

  Steve Jordan - Polaris Music Prize

Steve Jordan - Polaris Music Prize

  Steph Salas - Carpark

Steph Salas - Carpark

  Tara MacDonald - Arts & Crafts

Tara MacDonald - Arts & Crafts

  Tim Hardy - Sound of Pop

Tim Hardy - Sound of Pop

  Tom Avis - Buzz Records

Tom Avis - Buzz Records

  Tony Tarleton - Acronym Records

Tony Tarleton - Acronym Records